Previous Entry Share Next Entry
Українські ультрас
xendrux
Дуже цікавий матеріал.

"Волинь" (Луцьк)
Фан-рух луцької Волині особливо нічим в історії не відзначився, але розвиток помітний хоч і невеличкими темпами. Останнім часом виїзна активність фанів Волині зростає та на домашніх матчах фан-сектор потроху збільшується.
http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i153/1010/20/a209b007a092.jpg.html
http://radikal.ru/F/s07.radikal.ru/i180/1010/c5/14046f6fd28d.jpg.html
http://radikal.ru/F/i073.radikal.ru/1010/a6/64880c9da787.jpg.html

Металург (Донецьк)

Політичне забарвлення: праві
Сайт: fcmd-ultras.at.ua
Друзі: Металург (Запоріжжя), Кривбас, ФК Харків, ФК Кубань
Вороги: Шахтар (Донецьк), Іллічівець, Ворскла, Арсенал (Київ), Зоря, Дніпро, МеталістДніпро (Дніпропетровськ)
Політичне забарвлення: праві
Сайт: http://ultras.dp.ua
Друзі: Динамо (Київ), Карпати, ПФК Севастополь, Верес, Іллічівець
Вороги: Металіст, Чорноморець, Шахтар (Донецьк), Металург (Запоріжжя), Ворскла, Арсенал (Київ), Кривбас, Металург (Донецьк)
http://11na11.com/wp-content/uploads/2011/06/dnipro-22-1.jpg
http://11na11.com/wp-content/uploads/2011/06/dnipro-22.jpg

Металург (Запоріжжя)
Перші активні фани в Запоріжжі з`явилися в 1983 році. Перший виїзд в Нікополь у 1984 році. Тоді виїзд на "собаці" пробило 300 чоловік. Друзями "бомжів" є фанати луганської Зорі, вороги: Таврія, Металіст, Шахтар (Донецьк), Арсенал (Київ), Карпати, Ворскла, Дніпро, Динамо (Київ), Чорноморець, Оболонь.

Карпати (Львів)
Прихильники «Карпат» представляють патріотичний, націоналістичний та ультраправий напрям в українському фан-русі. На стадіоні «Україна» найвідданіші вболівальники підтримують клуб у 15-му та 16-му секторах, що знаходяться за воротами під таблом. Звичними для ігор у Львові є перегукування між цими секторами та чашею стадіону: «Слава Україні!» — «Героям слава!»; «Слава нації!» — «Смерть ворогам!». Під час оформлення прапорів та банерів фанати часто використовують, червоно-чорні барви прапора УПА.
Організовані групи вболівальників, що підтримували клуб як у домашніх іграх, так і на виїзді, з'явилися в 1980-х роках ще коли існував СКА «Карпати». Львівські фанати підтримували теплі стосунки з фанами «Динамо» (Київ) і «Жальгіріса» (Вільнюс), а протистояння було з фанатами московських клубів.
Серед найвідоміших і найбільших фанатських угрупувань: Banderstadt Ultras, Green Lions, Galician Front, Lviv City Firm, Pride, Wehrwolf, West Boys і Lemberg Defenders. Перед кожною домашньою грою вулицями Львова відбувається автопробіг машин, прикрашених прапорами та атрибутикою «Карпат». Його організовує клуб «автофанів» (Autofans).
Кращими друзями фанатів «зелено-білих» є фани «Динамо» (Київ), також друзями є фани «Дніпро» (Дніпропетровськ), Жальгіріс» (Вільнюс), є порозуміння з фанами «Зоря» (Луганськ), «Кривбас» (Кривий Ріг) та "Скала" (Стрий). А ворогами вважають фанатів: «Чорноморць» (Одеса), «Арсенал» (Київ), «Металург» (Запоріжжя), "Волинь" (Луцьк), "ЦСКА" (Київ), "Ворскла" (Полтава), "Нива" (Вінниця), "Закарпаття" (Ужгород), "Динамо" (Хмельницький), ФК "Львів". На заході України варто відзначити протистояння «Карпати» — «Волинь», яке носить назву Галицько-Волинське дербі, і «Карпати» — «Закарпаття» (Ужгород).

ПФК Олександрія (Олександрія)
Сайт: www.pfca.com.ua
Друзі: "Арсенал" (Біла Церква), "Кристал" (Херсон).
Вороги: "Зірка" (Кіровоград), ПФК Миколаїв, "Рось" (Біла Церква), "Оболонь" (Київ).
«Повіяв вітер з центру України, за нами буде тільки перемога!», — скандують фанати під час матчів ПФК «Олександрія! Від 60 до 100 чоловік підтримують свою команду на домашній арені. Часом фанати організовано використовують прапори і розтягують власноруч намальовані банери. Час від часу фанати намагаються малювати до матчів нові банери, на які складаються грошима всім сектором.
Розтяжки патріотичного змісту зроблені з тканини і фарби мають ще більш стимулювати команду до перемоги. Один величезний банер до жовтневого матчу проти ФК «Дніпро» (Дніпропетровськ) фанати малювали більше тижня. На тканині розміром 22 × 8 метрів зобразили козака Вуса з мечем і напис «До бою, Олександрія!» Полотно вразило не тільки олександрійців, але й фанів різних клубів з усієї України.
«Новачки» на трибуні з’являються час від часу, але їх дуже мало. Тому стабільна кількість активних фанатів — близько 50 чоловік. Для залучення нових вболівальників фанати розклеюють по місту наліпки із закликами прийти на сектор. Поза сектором фанати спілкуються на зборах ініціативної групи та неофіційному сайті команди: pfca.com.ua.

Використано наступні джерела:
http://badboys-fcdk.at.ua/
http://11na11.com/2011/06/mistetskiy-arsenal-vbolivalnika/

?

Log in

No account? Create an account