Previous Entry Share
Україна - Швеція (Евро-2012): моє диво
xendrux
Я давно мріяв потрапити на цей матч, оскільки він єдиний, який збірна точно проводитиме в Києве (вже провела:)) під час Евро. Звичайними способами, на жаль, квитки купити не вдалося. Довго описувати причини, але нагод було десь 5 і весь час мені не щастило(

За декілька днів до матчу я вирішив, що перед матчем піду до стадіону і там спробую за адекватні гроші купити квиток, хоча мені це здавалося на 99,9% нереальним. Поблукав би там десь до 10-ї хвилин першого тайму, а потім би поїхав у фан-зону. Ну такі в мене були плани. Пропонував друзям поїхати під стадіон, щоб спробувати втілити в життя цей нереальний варіант (бо самому трохи сумно було б там ходити), але ніхто не погодився.

Історія казки, а також трохи медіа-матеріалів під спойлером))


[Spoiler (click to open)]
Ввечері зібрався і поїхав у фан-зону на матч Англія-Франція. Всі ми палко вболівали за нічию і нам пощастило - перший крок було зроблено :-) А люди у фан-зону все підтягувалися і підтягувалися, місця залишалося все менше, але переборовши себе я таки поїхав до стадіону, ризикуючи навіть у фан-зоні не зайняти більш-менш прийнятного місця для перегляду матчу. Вийшов на ЛТ і попрямував до красеня-Олімпійського. вишукуючи по дорозі бариг або когось, хто б продавав квитки: по дорозі таких не трапилося. Підійшовши поближче до центрального входу я побачив, що площа біля стадіону оточена кільцем міліції і це вже був поганий знак, підійшовши до міліціонерів я дізнався, що так і є - пройти ближче до стадіону має право тільки той, у кого є квиток на матч.

Взагалі тут окрема історія, адже мені попався якийсь зовсім нетиповий міліціонер: україномовний, веселий, щирий і з посмішкою)
Діалог був такий:
- Ти куди?
- До стадіону.
- Квиток маєш?
- Ні, оце саме хочу під стадіон пройти, щоб там у когось купити.
- Ти знаєш скільки він тобі коштуватиме? Вони тут такі ціни заломлять. Взагалі-то ми не маємо права пропускати тих, хто без квитків.
- Та знаю, але ж спробую знайти, то може хтось за дешево й віддасть.
- Ну гаразд, я тебе пропущу, але шансів у тебе мало. Щасти.

Хотілося б ось висловити щиру подяку цьому диво-міліціонеру. Після матчу біг на те ж саме місце. щоб подякувати йому особисто, але міліцейське оточення вже було знято.

Перший бар'єр було подолано =)

Далі я вийшов на площу біля стадіону до турнікетів і почав очима шукати тих, хто міг би продавати квитки. Ситуація була не дуже втішна, бо нікого не було видно та ще й бачив уболівальника в українській футболці з картонкою, на якій було написано щось на кшталт "Куплю квиток". Ну тут вже й подумав, що буду "зливати воду", але час до матчу ще був і не можна було здаватися.

Тут несподівано побачив якогось шведського уболівальника, який тримав в руці квиток і якось дивно ним розмахував. Ще з ним чогось фотографувалися усі інші шведські уболівальники. Зрозумівши, що це один із тих, кого я шукаю, з надією я підійшов до нього. Далі наводжу майже дослівний діалог.

- Do you sell it?
- Yes.
- How much?
- Five hundred (тут мені стало трохи не по собі, бо знаючи наших бариг, я подумав, що у нього квиток у ВІП чи 1-у категорію і він має на увазі евро)
- Euro or hryvnyas?
- Your currency - hryvnyas.
- It`s very expensive.
- How many you give?
- Three hundred fifty.
- Ok.

Тут в мене почали закрадися сумніви щодо справжності квитка і я почав його роздивлятися з усіх боків, ну і попросив іншого шведа показати свій, щоб порівняти. Порівнявши їх і розпитавши його про цей квиток таки вирішив брати, та й швед почав пыдганяти, сказав "бери зараз або я піду на стадіон". Коли я почав діставати гроші, то він побачив, що їх у мене більше, ніж 350 грн. (я взяв гривень 650, бо не хотілося витрачати більше за квиток) і сказав
You said that you have three hundred fifty, give me four hundred.
Але відрахувавши йому 350, я сказав тверде українське "No") Після цього я був щасливий і почав "Swedes and ukrainians are brothers. We have the same colours"))) - на що він ствердно кивав головою.

Після цього я запитав "Do you have your own ticket?" І після його ствердної відповіді прослідкував за ним до кордону стюардів на вході, щоб у разі чого одразу встигнути з'ясувати стосунки) Отже, я купив квиток майже за номінал: мені таке навіть наснитися не могло.

Після того, як я безперешкодно їх пройшов. то я зрозумів, що мрія поступово втілюється вжиття. Як на крилах пролетів турнікети і опинився на стадіоні - те, що вирувало всередині мене неможливо описати словами.
Підходячи все ближче до свого сектора я зауважив, що шведів стає дедалі більше і тут до мене почало доходити. що опинюся я у шведському фан-секторі :-))) Але згадавши, що шведи дуже милі і чемні я був майже впевнений, що не виникне жодних проблем (так воно і було).
На секторі перекинувся декількома реченнями з декількома шведськими уболівальниками і поринув у це шалене дійство під назвою Евро-2012)))
Згодом я помітив, що на останніх рядах сектору є з десяток наших вболівальників, до яких я й піднявся і ми разом підтримували наших хлопців на шведському фан-секторі. Іноді знизу на нас поглядали здивовані шведи:)
Загалом варто відзначити, що підтримка у шведів на рівні: весь матч їхні фани щось скандували і підтримували збірну. Мені здалося, що у шведів навіть краща підтримка, ніж у нас, проте, можливо це через те, що я сидів в оточенні шведських секторів)))


У перерві вдалося сфотографуватися на пам'ять з декількома шведськими фанами. Я їм сказав "Have a nice match", ну а вони "You too" - на тому й продовжили дивитися матч)


Після пропущеного м'яча, чесно кажучи, подумав, що Чемпіонат для нас закінчився. але нам пощастило дуже швидко зрівняти рахунок. Ну і враження від перемоги описати не можливо, бо кожен їх пережив і так)))


Отже, невеличка мрія здійснилася. Шансів майже не було, але вона ЗДІЙСНИЛАСЯ!!!! Отож, мораль така: вірте, продовжуйте вірити, навіть коли здається, що шансів немає, вірте у свою мрію і вона обов'язково здійсниться!!!

П.с. Шведи дуже хороші люди за що їм всім повага. Ну і велика подяка невідомому міліціонеру, шведському уболівальнику та нашим уболівальникам, з якими ми вболівали і які мене сфотографували)

П.п.с. Наша радість другому забитому голу. Переглядаючи зараз мені навіть стає дещо соромно, але в той момент всім було байдуже як це виглядатиме при здоровому глузді)


П.п.п.с. Перший крок на шляху до великого звершення зроблено, сподіваюся, що збірна так продовжить і надалі, бо зараз нам так необхідні позитивні емоції.


  • 1
ой як класно)))
дуже рада за тебе і дякую за емоції, які ти тут передав нам усім)

Дякую на доброму слові)

Edited at 2012-06-12 04:37 pm (UTC)

круто)))) а за емоції не має бути соромно))) все правильно зробив)

  • 1
?

Log in

No account? Create an account